DERMA-CALM

Neurokosmetika pro citlivou pleť

dermacalm

„Protistresový“ účinek na nervová zakončení prostřednictvím snižování uvolňování zánětlivých neurotransmiterů. Účinek „úlevy od bolesti“ prostřednictvím stimulace sekrece endorfinů s jejich známým zklidňujícím účinkem. Dochází tak ke zvyšování prahu tolerance pleti a k obnovení jejího původního dobrého stavu.

Náš nový koncept péče o pleť vychází z významných objevů: podle současných poznatků má zhruba 40 % populace citlivou pleť: nepříjemné pocity, napětí a pálení, a také nesnášenlivost určitých typů přípravků. Tento počet přitom neustále stoupá. Co přesně je příčinou citlivé pleti?

Citlivá pleť je zdravá, ovšem „dráždivá“ pleť, která rychleji a intenzivněji reaguje na několik parametrů:

  • Externí faktory: změny teploty, horko, chlad, slunce apod.
  • Používání kosmetických přípravků, různých léků apod.

Tato hyperreaktivita se projevuje kožními a smyslovými příznaky (zarudnutí, pálení, bodání apod.), které jsou často dočasné a mívají formu vzplanutí trvajících několik dnů. Pro citlivou pleť je charakteristický nízký práh tolerance, spolu se zvýšenou prostupností stratum corneum a nadměrnou odezvou nervového systému. Významnou roli může hrát také životní styl: konzumace alkoholu a kouření, stres, únava, emočně vypjaté stavy apod.

V našich výzkumných laboratořích jsme vyvinuli nový mechanismus působení tzv. Neurokosmetiku se schopností zmírňovat odezvu neuronů, které jsou citlivé na externí stimuly. Jedná se o první řadu ztišujících přípravků péče o pleť, která pleti s tou nejnižší tolerancí dává možnost využít nejnovějšího pokroku v kosmetickém výzkumu. Dochází k pozvednutí prahu tolerance, pleť se stává méně reaktivní na různé stimuly a bolest. Dochází také ke zmírnění nepříjemných pocitů.

Zpět